Wybór odpowiednich przysmaków dla psa jest równie ważny jak wybór jego codziennej karmy. Wielu właścicieli czworonogów skupia się przede wszystkim na smakowitości, zapominając o równie istotnych wartościach zdrowotnych. Dobrze dobrany
Wielu właścicieli psów dostaje zalecenie dla psa dotyczące podawania diety niskotłuszczowej, tzw. karmy light dla psa. W jakich przypadkach taka karma jest rekomendowana?
Kastracja sterylizacja psa a dieta
W przypadku psów po kastracji czy sterylizacji warto od razu wprowadzić dietę niskotłuszczową – pomoże ona w zachowaniu prawidłowej wagi psa. Dodatkowo warto przeliczyć zapotrzebowanie energetyczne psa, ponieważ metabolizm ulega zmianie. Podobnie w przypadku psów ze skłonnością do nadwagi/otyłości lub o małej aktywności.
W przypadku psów chorych z zaleceniem diety niskotłuszczowej w części przypadków można zastosować również tzw. karmy light, zazwyczaj zawierające do ok. 14-15% tłuszczu (w suchej masie).
Zawartość białka i włókna surowego. Zapalenie i niewydolność trzustki u psa
Uwaga: warto zwrócić uwagę na to, aby poziom włókna surowego był stosunkowo niski, jak również dla części psów (np z chorą trzustką – niewydolność trzustki, zapalenie trzustki u psa) zwróćmy uwagę na zawartość białka w karmie (zalecana raczej umiarkowana podaż białka, jak również wybieraj lekkostrawne źródło). W przypadku psów chorych na trzustkę pamiętajmy, iż zazwyczaj musimy obniżać obciążenie przewodu pokarmowego – zwiększajmy ilość posiłków.
Hiperlipidemia u psa
W przypadku hiperlipidemii u psa warto również ograniczyć poziom tłuszczu w karmie (nawet do 10% zawartości w suchej masie). W tym przypadku warto również ostrożnie podchodzić do włókna surowego i raczej ograniczać ilość.
Zawsze najlepiej zapytać psiego dietetyka, czy karmę można podawać psu.
Poniżej znajdziesz karmy light dostępne w naszej ofercie (nie są to karmy weterynaryjne):
Zestawienie poniżej:
Karmy kupisz tutaj:
https://mylovelydog.pl/kategoria-produktu/my-lovely-dog/karma-bezzbozowa/karma-senior-light/